zobacz testy produktów na naszym kanale

TOWAR DNIA

REKAWICE, POLIESTER+LATEKS rozm 8 i 9

2,95 zł z VAT 2,40 zł netto

Sprawdź teraz

Loctite 55-50m (nić uszczel. gwinty) (37687)

Loctite 55-50m (nić uszczel. gwinty) (37687)

Cena: 39,16 zł z VAT (31,84 zł netto)

Zapytaj naszego sprzedawcy: 322 567 134 lub biuro@loxpol.pl

Produkt Loctite 55 jest uszczelniaczem do gwintów rurowych o zastosowaniu ogólnym. Jest to nieutwardzająca się powlekana nić wielowłóknowa, którą nawija się na gwinty bezposrednio z opakowania.
Produkt dostarczany jest w sztywnych pojemnikach, które służą zarazem do przechowywania i do nanoszenia.
Produkt ten posiada dopuszczenia do instalacji gazowych oraz wody pitnej. Zapewnia natychmiastową szczelność po montażu.

Zastosowanie:
Produkt służy do uszczelniania elementów gwintowych takich jak przyłącza i kształtki rurowe z gwintami walcowymi lub stożkowymi, zabezpieczające przed przeciekiem gazów i cieczy w temperaturach do 130 C. Produkt ten jest szczególnie przydatny w przypadkach, gdzie niezbędny jest natychmiastowy montaż złącza gwintowanego; po dokręceniu gwintów istnieje mozliwośc lekkiego ich poluzowania w celu uzyskania pożądanej pozycji. Zalecany do stosowania na gwintach maksimum do 6 cali.

Wskazówki dotyczące stosowania.
Nitkę nawija się na gwint w kierunku nacięcia gwintu zaczynając od końca rury. Rowki gwintu powinny być wypełnione tak, aby jego wierzchołek nie był całkowicie zakryty. Nitkę pożna przyciąć posługując się ostrzem na wieczku pojemnika. Nitka nawinięta jest w pojemniku spiralnie i przy prostym nanoszeniu rozwija się bez oporu. Nitka musi być odpowiednio naprężona. Gwinty o gładkiej powierzchni należy zszorstkować przed zastosowaniem produktu Loctite 55. .
Dotpay